Problemy Polskiej Branży IT 🥟🇵🇱

💬 "Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów." – czyli pierwszy nolife-stylowy portal, którego nikt nie potrzebuje.

/***** README.txt *****/
PSSST... DOŁĄCZ TERAZ
🔥 15k++ 🔥 Zamknięta społeczność programistów, którzy chcą więcej niż przysłowiowe 15k...🛒Własne produkty SaaS, 💻tworzenie software houseu, 💬konferencje, 🤝wolontariat, 💰inwestowanie, 👨‍👩‍👧‍👦rodzicielstwo, 🐟hobby... Rozwijaj i inspiruj się w doborowym towarzystwie.✅ DOŁĄCZ TERAZ

Mokebe nic nie musiał robić.

Trolling is a art, a Pan Mokebe zdecydowanie należy do wirtuozów tej dziedziny sztuki. Prawdopodobnie tak jak i ja, wielokrotnie zastanawiałeś(łaś) się kim jest Mokebe. Co je na śniadanie? Czy pisze w kodzie komentarze? Stawia średniki czy robi wcięcia? Jaki ma kolor w IDE? Skąd pochodzi? Dokąd zmierza? Czy podałbym mu w ogóle rękę gdybym spotkał osobiście? Czy w swojej torbie z Biedronki nosi martwego gołębia, żeby wiatr nią na wietrze nie majtał?

Chcieliśmy zaprosić do wywiadu rzeki z Panem Mokebe Głuszakiem, ale patrząc na jego dotychczasowe dokonania, będzie to bardziej rynsztok niż rzeka. Mimo wszystko zapraszamy.

Nie wiesz kim jest Pan Mokebe? Idz dołącz do #PPBIT na FB, poczytaj i wróć tutaj.

🔴 Kim jest Mokebe?

💬 Mokebe

Zacytuję sam siebie, konkretnie mój podpis z sympatia.pl (taki portal jak jeszcze nie było Tindera): “Jestem prostym chłopakiem lubiącym pojeść, popić i poruchać”

🔴 Jesteś czołowym trollem grupy #PPBIT. Wierzysz w to co piszesz czy po prostu lubisz kręcić gównoburze?

💬 Mokebe

Dobre pytanie. Zdaję sobie sprawę, że moje, mocno liberalne, poglądy polityczne nie mieszczą się w tzw. “mainstreamie” i mogą triggerować miłośników knagi. Alle spora część tego co piszę to oczywisty trolling. To znaczy wydawałoby się, że “oczywisty”, bo nieumiejętność internetowej tłuszczy do odróżnienia jednego od drugiego nie raz mnie zadziwiła.

🔴 Teraz trochę o Twoich marzeniach. Gdybyś miał rozkręcić inbę, za którą dostałbyś wieczystego bana na fejsiku, jaka to by musiała być inba, żeby było warto?

💬 Mokebe

Bany wyłapuje dość systematycznie, więc jakoś szczególnie mnie to nie rusza, mam backupowe konta jakby co. Btw, możecie nie uwierzyć, ale parę lat temu dwa tomy skrinów z mojej internetowej działalności wylądowały w sądzie jako dowód rzeczowy. Jeden babsztyl oskarżał mnie o pomówienie i wydrukował to wszystko, żeby udowodnić że co do zasady jestem osobą nieprzestrzegającą norm współżycia społecznego. 

W pierwszej instancji mnie skazali (dlatego mam prawo posiadać tatuaż), uniewinnili mnie dopiero w drugiej, po trzech latach zawracania dupy. I to wyłącznie dlatego, że sędzia w I instancji popełnił debilny błąd formalny, stawiając przecinek zamiast kropki. Tak na marginesie, to cała ta historia mocno zaważyła na moich poglądach politycznych i nienawiści do III RP.

🔴 Spacje czy taby?

💬 Mokebe

Powiem uczciwie, o tym że są na świecie lamusy używające spacji zamiast tabów to ja się dowiedziałem chyba dopiero z ppbit. Szczelałbym.

🔴 Wcięcia czy średniki?

💬 Mokebe

Jedyną składnią, którą toleruje jest ta z basica. Enter to enter, dziękuję, pozdrawiam.

🔴 Czy to prawda, że nawet nie musiałeś nic robić?

💬 Mokebe

🔴 Skąd pochodzisz, jak w Twoim ojczystym regionie wygląda aktualnie sytuacja Polskiej Branży TI?

💬 Mokebe

Pochodzę ze wsi pod Pińczowem. Sytuacja wygląda tak, że nie ma internetu.

🔴 Jak trafiłeś do branży? Jak wyglądała Twoja zawodowa historia od początku aż do dnia dzisiejszego?

💬 Mokebe

Przez parę lat pracowałem w domu meblowym. To praca polegająca głównie na rzeźbieniu w excelu. Prezes bardzo nie lubiał wydawać pieniążków i ciągle kombinował kogo by tu zwolnić i zastąpić automatem. Początkowo zajmowałem się projektami informatycznymi jako analityk i pm, ale potem uświadomiłem sobie dwie rzeczy. Ta banda gamoni z IT jest tak nieudolna, że szybciej jest mi robić wszystko samemu niż tłumaczyć im gdzie wstawić ifa.

Po drugie – wdrożenia to doskonały sposób na wyrywanie dupeczek, czego chłopcy o ziemistej cerze w ogóle nie wykorzystywali. No i przejąłem teren.

🔴 Czy wolałbyś zmierzyć się z jedną feministką wielkości node_modules czy całym bootcampem feministek wielkości gumowej kaczuszki do debugowania?

💬 Mokebe

Nie no, jasne że z bootcampem, zawsze jakaś szansa że znajdziesz coś zdatnego do użytku..

🔴 Czy posiadasz w domu oryginały lub reprodukcje słynnego austriackiego akwarelisty? Czy w jego twórczości występowały wątki technologiczne?

💬 Mokebe

W życiu zainwestowałem w jedno dzieło sztuki:

Wisi na eksponowanym miejscu, zaraz obok oprawionej w ramkę nagany, którą kiedyś wyłapałem w korpo za molestowanie seksualne. Zabawna historia, bo do HR poskarżył się informatyk, kiedy powiedziałem żeby cmoknął mnie w pompę. True story.

Co do wątków technologicznych w twórczości akwarelisty, to on z tego co słyszę w ogóle nic nie wiedział.

🔴 Czy żywisz się czymś innym niż reakcjami na swój trolling (debilizm?) w Internecie?

💬 Mokebe

Żywię się jeszcze stekami, alkoholem i nadzieją na przyjście dnia sznura.

🔴 Czy myśli o sobie jako o artyście, czy bardziej rzemieślniku trollowania?

💬 Mokebe

Oczywiście, że rzemieślniku. Artyści to pederaści.

🔴 Czy zauważasz pozytywne skutki stosowania kar cielesnych dla programistów (tzw. wy***anie luja za ch***** commit)?

💬 Mokebe

🔴 Czy oprócz lujów ogłuszaczy, stosujesz inne warte uwagi narzędzia menadżerskie?

💬 Mokebe

Tak, nigdy nie rozstaję się z takim oto bloczkiem:

🔴 Monada czy marmolada?

💬 Mokebe

Po poznaniu (dzięki poniższemu filmowi) PRAWDY O PROGRAMOWANIU FUNKCYJNYM zdecydowanie marmolada…

🔴 Co zrobiłbyś jako prezes Komarhó?

💬 Mokebe

Leżał do góry pytą i dziękował Otto von Bismarckowi za jego wynalazek.

🔴 Jak zapatrujesz się na kwestię polityki antydyskryminacyjnej, #meToo i tym podobne zagadnienia?

💬 Mokebe

No cóż, kiedyś w korpo miałem dyskusję na ten temat. Kazali mi podpisać ten dokument nawet.

Jakby to ująć… nie pracuję tam już.

🔴 Czy frontend to prawdziwe programowanie?

💬 Mokebe

U mnie frontend to excel, więc tak.

🔴 Pytanie, którego nie zadaliśmy a powinniśmy?

💬 Mokebe

Czy szukam ludzi do roboty? Tak, potrzebuję juniora do vb.net/C#. Nie podam widełek, bo to najlepszy sposób na odsianie roszczeniowych lewusów z fobią społeczną, ale zapraszam do kontaktu na fejsie. 

Tylko Bóg może mnie blameować. 🛒 Kup teraz bluzę z kapturem.

🌳 BRANCHE