Problemy Polskiej Branży IT 🥟🇵🇱

💬 "Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów." – czyli pierwszy nolife-stylowy portal, którego nikt nie potrzebuje.

/***** README.txt *****/
PSSST... DOŁĄCZ TERAZ
🔥 15k++ 🔥 Zamknięta społeczność programistów, którzy chcą więcej niż przysłowiowe 15k...🛒Własne produkty SaaS, 💻tworzenie software houseu, 💬konferencje, 🤝wolontariat, 💰inwestowanie, 👨‍👩‍👧‍👦rodzicielstwo, 🐟hobby... Rozwijaj i inspiruj się w doborowym towarzystwie.✅ DOŁĄCZ TERAZ

9 najmniej pomysłowych nazw software houseów w Polsce.

JanuszSoft, PolKod czy inny Komputerex. Dlaczego nazwy polskich software houseów są tak mało pomysłowe?

Dobra, ROBIMY TO!” Co jakiś czas, ktoś w eufori wypowiada te słowa i postanawia założyć swój własny dom oprogramowania… Pierwszym wyzwaniem jest oczywiście nazwa, na wymyślaniu której jak głosi legenda kończy swoją działaność 99% zespołów muzycznych 😉 Ale co tam, nazwa jest prosta! Jak robimy oprogramowanie, to… musimy mieć w nazwie słowo “Software”. P R O S T E ! Jeszcze pół biedy, kiedy jest to drugie słowo, wtedy w niektórych przypadkach nazwa złożona tylko z pierwszego członu też by miała sens (nosi znamiona nazwy własnej, reazliuje jakiś pomysł…) i ten dodatek “Software” dałoby sie usunąć… np. Altkom Software, BlueRider.Software, Espeo Software, OPGK Software, RST Software Masters. Nie najgorzej, ale z takimi jak te to już trudniej: Anchor Software, Studio Software, Vistula Software. Pierwsze słowo nie jest niczym oryginalnym i nazwa pozbawiona dodatku “software” staje się nijaka. Ale nie ma co narzekać, można jescze gorzej i jeszcze mniej pomysłowo.

❗❗❗ Do ludzi biorących życie zbyt poważnie: Posiadanie mało kreatwynej nazwy* nie wyklucza posiadania dobrze prosperującego biznesu. Czasami wręcz przeciwnie, co udowadnia sporo przywołanych tutaj firm.

*Subiektywna ocena nazwy nie jest oceną firmy.
**Baza nazw oparta jest na tym, co udało się zgromadzić w ramach Leksykonu Krajowych Domów Pprogramowania.

👨‍💻 Software Bay

No raczej nie są z Zakopanego, a nazwa powstała chyba w taki sposób, że ktoś wyjrzał przez okno…a tam Zatoka Gdańska. Co by nie mówić, ma to jakiś sens.

Komentarza firmy o powstaniu nazwy nie udało się uzyskać.

👨‍💻 Software Brothers

Czy są tam bracia, czy atmosfera jest tam aż tak bardzo rodzinna? Źródłowo z Wrocławia.

Komentarza firmy o powstaniu nazwy nie udało się uzyskać.

👨‍💻 Software Interactive

HQ Gliwice. Nie mam nawet pomysłu…

Komentarza firmy o powstaniu nazwy nie udało się uzyskać.

👨‍💻 Software Mansion

Kraków. Nie wiemy czy to fascynacja postacią Hugh Hefnera czy próba wyniesienia modelu DOM do poziomu rezydencji premium XD. Aktualnie ok 150 osób. Powstała w 2012 roku. Oficjalny partner React Native, ale zakres ich działaności sięga dużo dalej. Sprwdźcie sami.

Co mówi firma o powstaniu tej nazwy?

“Wydaje nam się, że oryginalną inspiracją dla nazwy był klub Mansion w Miami, który reklamował się jinglem “we don’t play house, we play mansion!”

*ciekawostka, klub został zamknięty w 2015, ale ich domena “nadal wisi”.

👨‍💻 Software Mind

HQ Kraków. Jeden z weteranów. Założony w 1999.

Komentarza firmy o powstaniu nazwy nie udało się uzyskać.

👨‍💻 Software Partner

Wrocław. Czy to możliwe, że nazwa powstała po prostu z samotności?

Co mówi firma o powstaniu tej nazwy?

Software Partner początkowo było jednosobową działalnością i nazwa miała w prosty sposób komunikować charakter świadczonych usług. Dziś sytuacja wygląda nieco inaczej, firma się rozrosła… a nazwa została. Mimo, że może wydawać się banalna, to ma jedną, dużą zaletę… bardzo rzadko zdarza się, aby ktoś ją przekręcił.”

👨‍💻 SoftwareHut

HQ Białystok. Można by zażartowac, że nazwa wymyślona podczas lunchyku na pizzy. Pewnie z ananasem!

Co mówi firma o powstaniu tej nazwy?

“SH należy do grupy kapitałowej TenderHut, więc w pewnym okresie kolejne spółki należące do grupy kapitałowej dostawały taki przyrostek.”

👨‍💻 SoftwareMill

Warszawa. Czy to taki diss na “mistrzów młyna” czy po prostu fajnie jest się tam pokręcić?

Komentarza firmy o powstaniu nazwy nie udało się uzyskać.

👑 The Software House

No ale król lenistwa jest TYLKO jeden. Przy wymyślaniu tej nazwy chyba NIKT się nie napracował. A jeśli nawet, to nie widać. Jest to jednak dość dobrze znana i rozpoznawana na mapie naszych Krajowych Domów Oprogramowania organizacja. HQ Gliwice.

Co mówi firma o powstaniu tej nazwy i nie tylko?

“Dziękujemy żuri konkursu za przyznanie nam Korony Janusza, spodziewaliśmy się. Gratulujemy naszej konkurencji, ale umówmy się, nie mieliście żadnych szans.

Szanowni czytelnicy na pewno chcieliby poznać historię o tytanicznym wysiłku włożonym w wymyślenie tej SEO-odpornej nazwy. Prawie dekadę temu, kiedy firma kiełkowała w squatach, strychach i piwnicach, większym problemem był dla nas brak kawy niż brak nazwy. Mówiliśmy o sobie po prostu software house. Potem przyszedł jakiś Pan Mądrala i powiedział: “Ej, ale wiecie, że tam powinno być “the” z przodu”. TA-DA, tak powstało TSH.”

Post Scriptum

Są też nazwy, które uważam za bardzo pomysłowe i kreatywne np. :
AmberBit, Angry Nerds, Appstronauts, CSHARK, From Poland With Dev czy mój zdecydowany faworyt w kategorii pomysłowość: 👑 Untitled Kingdom. Więcej o najlepszych nazwach software houseów wkrótce.

🌳 BRANCHE