Problemy Polskiej Branży IT 🥟🇵🇱

💬 "Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów." – czyli pierwszy nolife-stylowy portal, którego nikt nie potrzebuje.

/***** README.txt *****/
PSSST... DOŁĄCZ TERAZ
🔥 15k++ 🔥 Zamknięta społeczność programistów, którzy chcą więcej niż przysłowiowe 15k...🛒Własne produkty SaaS, 💻tworzenie software houseu, 💬konferencje, 🤝wolontariat, 💰inwestowanie, 👨‍👩‍👧‍👦rodzicielstwo, 🐟hobby... Rozwijaj i inspiruj się w doborowym towarzystwie.✅ DOŁĄCZ TERAZ

Wszystkie kolory CD Projektu

Na łamach Rzeczpospolitej pojawił się tekst o tytule Szacunek i tolerancja wpływają pozytywnie na innowacyjność, opowiadający historię firmy CD Projekt, która chętnie angażuje się w różne akcje nazwijmy je “społeczno-ideologiczne”.

CD Projekt jest miejscem, do którego ludzie przychodzą nie tylko po to, żeby zarobić na życie. Od zawsze nasz biznes był ściśle związany z konkretnym systemem wartości. Gdy firma jest mała, jej działania najczęściej odzwierciedlają przekonania osób, które są jej właścicielami. Gdy jest duża, te przekonania zamieniają się w fundament, na którym zbudowany jest duch zespołu i etos pracy.

Adam Kiciński

Nic mi do tego, każdy u siebie robi co chce, ja sobie w czerwcu zmieniłem logo na cebulę, bo jesteśmy prawdziwym polskim JanuszSoftem a wiadomo, że wakacje to czas darmowej siły roboczej w postaci stażystów. Poczyści się backlogi ze starych bugów i zawsze rano świeża kaweczka na biurku. Mam hajsy mam jedzenie i stażystów i kod wdrożony.

Ciekawym zbiegiem okoliczności, niedługo po publikacji tego artykułu w mediach społecznościowych pojawił się wpis (Zandberg, wróć Pan do kodowania w Cobolu XD) 🍿🍿🍿🍿🍿 niejako wstawiający się za uciskanymi pracownikami z CD Projektu, którzy chyba wiedzieli na co się decydują, wszak sam Pan Adam w powyższym cytacie powiedział, że “Od zawsze nasz biznes był ściśle związany z konkretnym systemem wartości”. Czyż CRUNCHE, ciśnienie, emocje, podniecenie, wycieńczenie, zimna pizza z przedwczoraj i już ciepły ale nadal smaczny energetyk, nie mogą być taką wartością stawianą ponad pieniądze? Może Ci ludzie to po prostu lubią? To jak to jest, kolorowe flagi mają przysłonić ubrudzone krwią i potem wypłaty? Czy to tylko niepotrzebne bicie piany, bo nic się nie dzieje, crunchy nie ma, wszyscy są tam dobrowolnie w dodatku najedzeni pitcom z dagrasso a pieniądze za nadgodziny (fuuu) są wypłacane? Kto blefuje a kto ma rację?

Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Biznes nie znosi pustki. Na fali rozbujanych nastrojów społecznych powstała platforma Unwoke , serwis ofert pracy dla pracowników a nie ideowych aktywistów. Dla firm, które robią robotę a nie uprawiają politykę. CD Projekt raczej tam nie zamieści swoich ogłoszeń.

🌳 BRANCHE