Problemy Polskiej Branży IT 🥟🇵🇱

💬 "Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów." – czyli pierwszy nolife-stylowy portal, którego nikt nie potrzebuje.

/***** README.txt *****/
PSSST... DOŁĄCZ TERAZ
🔥 15k++ 🔥 Zamknięta społeczność programistów, którzy chcą więcej niż przysłowiowe 15k...🛒Własne produkty SaaS, 💻tworzenie software houseu, 💬konferencje, 🤝wolontariat, 💰inwestowanie, 👨‍👩‍👧‍👦rodzicielstwo, 🐟hobby... Rozwijaj i inspiruj się w doborowym towarzystwie.✅ DOŁĄCZ TERAZ

Pracuj.pl staje do walki z dedykowanymi jobboardami dla branży IT.

Polski rynek ofert pracy w branży IT do tej pory był zdominowany przez wyspecjalizowane do tego jobboardy. Pewnie każdy z was słyszał lub szukał ofert na:

czy wielu innych, mniej lub bardziej znanych portalach w różnych kręgach.

Sytuacja jak zawsze zmienia się dynamicznie i po swój kawałek tortu sięga gigant polskiego rynku ofert pracy pracuj.pl. Najwyraźniej grupa pracuj.pl zauważyła, że wyspecjalizowane jobboardy do rekrutowania w branży IT odbierają jej kawałek wspomnianego wcześniej 🍰 smakołyku w zielonej polewie o smaku PIENIĘDZY. Prawdą jest, że specyfika rekrutowania w branży IT sprawiła iż pracuj.pl do tej pory zdecydowanie w tej kwestii była dość mocno “w tyle” mimo iż nieprzerwanie dzierży 🏅🌿 laur zwycięstwa jeśli chodzi o największy portal ogłoszeń o pracę w Polsce.

Faktem też jest, że specyfika rekrutacji w branży IT jest na tyle odmienna od pozostałych branż, że w tym celu w pracuj.pl powstały dedykowane i specjalnie pod IT zaprojektowane “podsystemy”. Najpierw (chyba nadal jest w wersji beta) powstała dedykowana aplikacja 🖤 cmd.pracuj.pl, a niedawno grupa pracuj uruchomiła 💻 it.pracuj.pl też we wersji beta.

Czy fakt iż tak duża platforma rekrutacyjna wydziela specjalną przestrzeń do przeprowadzania rekrutacji w branży IT świadczy o wyjątkowości tego zawodu czy o niezdrowej sytuacji jaka panuje na tym rynku? Tak zwanego “rynku pracownika”. Rynku roszczeniowego, wymagającego, opędzającego się od ofert i rekruterów marudera.

Można by wiele na ten temat debatować a i tak nie wypowie się wszystkiego co w tej kwestii jest do powiedzenia. Skupmy się zatem na sposobie realizacji it.pracuj.pl. Czy dorównuje on wyspecjalizowanym jobbordom? Czy jakość wykonania i oferowane funkcje dorównują konkurencji? Sprawdźcie i oceńcie sami.

W naszych kategoriach zdecydowanie wygrywa cmd.pracuj.pl potem długo, długo nic i dopiero it.pracuj.pl, w którym mapa ma ciągle problemy z ładowaniem kafli a zgrupowane piny brzydkie wielokąty w obramowaniu. Komu to potrzebne? Dlaczego tutaj jest mapa Open Street Map a w szczegółach oferty już Google Maps? Gdzie konsekwencja? A czemu w tooltipie nie ma informacji jaki to pracodawca? Mamy szczere wątpliwości czy rozpieszczona branża IT zaakceptuje takie niedociągnięcia. Pracuj.pl są to zdecydowanie “problemy pierwszego świata” które musicie poprawić. Póki co przymykamy oko, wszak to nadal beta. Powodzenia.

PS. Ten tekst nie jest przez nikogo sponsorowany. A mógłby. 🤑

Pracujesz w HR lub EB? Dołącz do grupy HREB Powszedni.

🌳 BRANCHE