Problemy Polskiej Branży IT 🥟🇵🇱

💬 "Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów." – czyli pierwszy nolife-stylowy portal, którego nikt nie potrzebuje.

Dlaczego admin Rzecznika Finansowego powinien dostać podwyżkę?

🟡 Aktualizacja 13-03-2021: strona główna już działa (subdomena polubowne nadal nie). Czekamy kiedy admin dostanie medal ze złotą małpą.

Rzecznik Finansowy to organ nadzorowany przez Prezesa Rady Ministrów. W informacjach jakie znajdziemy na stronie gov.pl/web/premier/rzecznik-finansowy między innymi jest adres strony internetowej rzecznika:

🔗 www.rf.gov.pl

Kliknijmy go… i CYK lądujemy na webarchive.org

Hmm, wuuuuuuuuuuuut? 😲 No dobra, zastanówmy co się tutaj odredirectowało? Może rf.gov.pl stał na serwerach OVH, które wyeksportowały się do chmury? ( ͡ ° ͜ ʖ ͡ ° ) Na pewno już nie stoi XD Wygląda na to, że teraz stoi to na serwerach home.pl. Jeszcze przed chwilą, gdy pisze te zdanie, na subdomenie: polubowne.rf.gov.pl była dostępna strona zaślepka z home.pl właśnie, w tej chwili subdomena przekierowuje do… web.archive.org/web/20201018141514if_/https://polubowne.rf.gov.pl/

🔗 póki co bip.rf.gov.pl działa jak działał i nie przekierowuje nigdzie.
🔗 archiwum.rf.gov.pl zwraca 403


🌐 a tutaj info ze https://spyse.com/target/domain/rf.gov.pl/dns-records

Szukamy dalej, informacje na fb i twiterze mówią o awarii systemu.

FB: “Strona internetowa Rzecznika Finansowego oraz poczta e-mail są chwilowo niedostępne. Prosimy o kontakt telefoniczny.

🤑 Dlaczego admin RF powinien dostać podwyżkę, a przynajmniej med@l zasłużony dla komunikacji elektronicznej.

Otóż gdy cały świat, który hostował się w OVH lamentuje, że ich backupy też spłonęły bo nie były geograficznie odseparowane albo nie mają w swoich organizacjach Disaster Recovery Center (DRC) on się w tańcu nie pier****, nie lamentuje jak mała dziewczynka, tylko PYK i redirect na backup, który ktoś zrobił za niego. Tak trzeba recoveryować!

I ja się teraz pytam, DRC? A KOMU TO POTRZEBNE? TYLKO MARNOWANIE PIENIĘDZY XD

Chcesz podyskutować na ten temat? Dołącz do grupy PPBIT.