Problemy Polskiej Branży IT 🥟🇵🇱

💬 "Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów." – czyli pierwszy nolife-stylowy portal, którego nikt nie potrzebuje.

/***** README.txt *****/
PSSST... DOŁĄCZ TERAZ
🔥 15k++ 🔥 Zamknięta społeczność programistów, którzy chcą więcej niż przysłowiowe 15k...🛒Własne produkty SaaS, 💻tworzenie software houseu, 💬konferencje, 🤝wolontariat, 💰inwestowanie, 👨‍👩‍👧‍👦rodzicielstwo, 🐟hobby... Rozwijaj i inspiruj się w doborowym towarzystwie.✅ DOŁĄCZ TERAZ

Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2020 zdominowane przez producentów oprogramowania

Ranking „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe” to zestawienie najszybciej rozwijających się firm technologicznych w regionie Europy Środkowej. Podobnie jak w poprzednich edycjach ranking zdominowały firmy zajmujące się tworzeniem oprogramowania. W tegorocznym zestawieniu jest ich aż 30.

W 2019 roku w porównaniu do 2016 roku średni wzrost przychodów firm, które znalazły się w rankingu wyniósł 1 460 proc. Rok wcześniej było to 1 129 proc. (rok 2018 w porównaniu do 2015). – Wzrost ten pokazuje, w jak dobrej kondycji znajduje się sektor firm technologicznych w naszym regionie. Od kilku lat średni wzrost przychodów spółek w rankingu przekracza tysiąc procent. Należy się spodziewać, że rewolucja technologiczna, która dokonuje się na skutek pandemii, tylko wzmocni ten trend i w przyszłorocznym rankingu wynik ten będzie jeszcze lepszy

Deloitte

TOP 10 wygląda następująco:

  1. Packhelp S.A. Polska
  2. DoDo Czechy
  3. UlovDomov.cz Czechy
  4. FAVI Czechy
  5. EGZOTech Sp. z o.o. Polska
  6. Electrocoin d.o.o. Chorwacja
  7. Solution4Labs Polska
  8. Zdrowegeny.pl Sp. z o.o. Polska
  9. Tylko Polska
  10. Kontentino s.r.o. Słowacja

Zobacz pełen raport.

Dodatkowo w tym roku firmy technologiczne mogły zgłaszać się do nowej nagrody “Impact Stars”. To kategoria dla firm, które z powodzeniem łączą swój rozwój z pozytywnym oddziaływaniem na otoczenie. W Polsce wyróżnienie otrzymały spółki: Divante i Netguru (za wspólną inicjatywę Tech to the rescue), EGZOTech oraz Laparo.

Warto zwrócić uwagę na inicjatywę techtotherescue.org powstałą za sprawą firm softwareowych, której celem jest łączenie NGOsów z firmami technologicznymi (a najczęściej z software houseami) i wspólne rozwiązywanie problemów.

🌳 BRANCHE