Problemy Polskiej Branży IT 🥟🇵🇱

💬 "Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów." – czyli pierwszy nolife-stylowy portal, którego nikt nie potrzebuje.

/***** README.txt *****/
PSSST... DOŁĄCZ TERAZ
🔥 15k++ 🔥 Zamknięta społeczność programistów, którzy chcą więcej niż przysłowiowe 15k...🛒Własne produkty SaaS, 💻tworzenie software houseu, 💬konferencje, 🤝wolontariat, 💰inwestowanie, 👨‍👩‍👧‍👦rodzicielstwo, 🐟hobby... Rozwijaj i inspiruj się w doborowym towarzystwie.✅ LEFT JOIN, RIGHT JOIN, DOŁĄCZ TERAZ

Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2020 zdominowane przez producentów oprogramowania

Ranking „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe” to zestawienie najszybciej rozwijających się firm technologicznych w regionie Europy Środkowej. Podobnie jak w poprzednich edycjach ranking zdominowały firmy zajmujące się tworzeniem oprogramowania. W tegorocznym zestawieniu jest ich aż 30.

W 2019 roku w porównaniu do 2016 roku średni wzrost przychodów firm, które znalazły się w rankingu wyniósł 1 460 proc. Rok wcześniej było to 1 129 proc. (rok 2018 w porównaniu do 2015). – Wzrost ten pokazuje, w jak dobrej kondycji znajduje się sektor firm technologicznych w naszym regionie. Od kilku lat średni wzrost przychodów spółek w rankingu przekracza tysiąc procent. Należy się spodziewać, że rewolucja technologiczna, która dokonuje się na skutek pandemii, tylko wzmocni ten trend i w przyszłorocznym rankingu wynik ten będzie jeszcze lepszy

Deloitte

TOP 10 wygląda następująco:

  1. Packhelp S.A. Polska
  2. DoDo Czechy
  3. UlovDomov.cz Czechy
  4. FAVI Czechy
  5. EGZOTech Sp. z o.o. Polska
  6. Electrocoin d.o.o. Chorwacja
  7. Solution4Labs Polska
  8. Zdrowegeny.pl Sp. z o.o. Polska
  9. Tylko Polska
  10. Kontentino s.r.o. Słowacja

Zobacz pełen raport.

Dodatkowo w tym roku firmy technologiczne mogły zgłaszać się do nowej nagrody “Impact Stars”. To kategoria dla firm, które z powodzeniem łączą swój rozwój z pozytywnym oddziaływaniem na otoczenie. W Polsce wyróżnienie otrzymały spółki: Divante i Netguru (za wspólną inicjatywę Tech to the rescue), EGZOTech oraz Laparo.

Warto zwrócić uwagę na inicjatywę techtotherescue.org powstałą za sprawą firm softwareowych, której celem jest łączenie NGOsów z firmami technologicznymi (a najczęściej z software houseami) i wspólne rozwiązywanie problemów.

🌳 BRANCHE