Problemy Polskiej Branży IT 🥟🇵🇱

💬 "Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów." – czyli pierwszy nolife-stylowy portal, którego nikt nie potrzebuje.

/***** README.txt *****/
PSSST... DOŁĄCZ TERAZ
🔥 15k++ 🔥 Zamknięta społeczność programistów, którzy chcą więcej niż przysłowiowe 15k...🛒Własne produkty SaaS, 💻tworzenie software houseu, 💬konferencje, 🤝wolontariat, 💰inwestowanie, 👨‍👩‍👧‍👦rodzicielstwo, 🐟hobby... Rozwijaj i inspiruj się w doborowym towarzystwie.✅ DOŁĄCZ TERAZ

CEIDG czyste jak łza. Nic do ukrycia. Środowiska testowe dostępne dla wszystkich.

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej bo o niej mowa, to system z którego przynajmniej raz skorzystał każdy developer na B2B. Portal nadzorowany jest przez Ministerstwo Rozwoju. Zapnij pasy, zaczynamy.

Po wejściu na stronę główna CEIDG od razu rzuca się w oczy jedna rzecz, URL: prod.ceidg.gov.pl “Platforma produkcyjna Serwer B”. Jak jest prod 🤔 to gdzieś też jest i test.

CYK no i jest: testwww.ceidg.gov.pl “Platforma testowa Serwer A”. Test znajdziemy też pod adresem http://194.181.190.18/ a produkcję dodatkowo pod https://wws.ceidg.gov.pl/ “Platforma produkcyjna Serwer C”. Zostało nam odnaleźć jeszcze produkcję serwer A i test B oraz C. Ale to może później.

Mhmm, teścik, co tam Panowie i Panie z QA na teścik wrzucacie?

Naszą największą uwagę przykuwa Dar Boży Jarosław, brzmi jakby w sprawie maczał palce PREZYDENT VOID NIE BĘDZIE NICZEGO, Szanowny Pan Kononowicz. Patrzymy na adres: Białystok, Skorupska, nr 9, lok. 236 ej, ZETO czy to wasza robota? BINGO!

Firma ZETO jest znana choćby z pozwu przeciwko Państwu Polskiemu o plagiat ich oprogramowania.

System obiegu dokumentów, z którego korzysta ponad 400 instytucji publicznych, powstał z naruszeniem praw autorskich prywatnej spółki — stwierdził sąd. Państwu grozi wypłata odszkodowania

EZD PUW to stworzony przez Podlaski Urząd Wojewódzki (PUW) system do elektronicznego zarządzania dokumentami. Od 2011 r. jest wdrażany niekomercyjnie w instytucjach w całym kraju. Obecnie korzysta z niego 73 tys. użytkowników i ponad 400 podmiotów, m.in. resorty cyfryzacji i zdrowia, kancelaria premiera i Narodowe Archiwum Cyfrowe. Z tego powodu skarb państwa może mieć… poważne kłopoty.

pb.pl

W sieci krążyły też doniesienia o innych podmiotach jak “Jarosław Kaczyński Polskę Zbaw – Jedyny Słuszny Przywódca” czy “Donald Tusk PRYWATYZACJA POLSKI”, ale chyba zaczęło się kasowanie bo w chwili obecnej nie wszystkie wpisy można odnaleźć.

Nawet jeśli jakieś wpisy stworzone przez hehe-testerów zostaną skasowane to na pewno nie te środowiska. Pierwsze wzmianki o nich w kronikach historyków internetu sięgają roku pańskiego 2013. (ZETO prace nad systemem rozpoczęło w 2011).

Jak zawsze wszyscy wybornie bawią się w tym publicu XD

Chcesz podyskutować na ten temat? Dołącz do grupy PPBIT.

🌳 BRANCHE