Problemy Polskiej Branży IT 🥟🇵🇱

💬 "Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów." – czyli pierwszy nolife-stylowy portal, którego nikt nie potrzebuje.

Bootcampy go nienawidzą. Odkrył niezawodny sposób jak rozpocząć karierę w branży IT. Krótki poradnik dla juniorów.

Bardzo często jako doświadczonego Prezesa, 🤔 pytacie mnie: “Panie Prezesie, jak nauczyć się programować”, Panie Prezesie, jak znaleźć pierwszą pracę w IT”, Panie Prezesie, jak awansować w IT”, Panie Prezesie, jak zostać liderem w IT”, Panie Prezesie, w jaki sposób rozpocząć karierę w branży IT?” itp. itd.

Już spieszę z odpowiedzią.

🔥TRZEBA ZAPIERDACLAĆ!!!

Poważnie, nie ma innej drogi. Nie ma nic na skróty. Nie da się prościej, szybciej, krócej… Trzeba 🔥 zapierdalać. Nie mów o robieniu, tylko rób i 🔥 zapierdalaj!

Chcesz dla przykładu znaleźć pierwsza pracę? Skupmy się na tym wyzwaniu. Idź na rozmowę kwalifikacyjną. ALE… Nie na jedną. Na pięć. Dziesięć. Pięćdziesiąt. Sto. Poważnie. 🔥 Zapierdalaj z tym CV po firmach w tempie szybszym od tempa rozchodzenia się hasła do Netflixa w akademiku. 🏃‍♂️🏃‍♀️ Run Forest, Run! To takie proste.

Czy aby na pewno proste? Uczysz się tego programowania, coś tam już umiesz, hellowordy zaczynają się kompilować, nauczyłeś/łaś się sam/a, z Internetu, z książek, od starszego brata/siostry, byłeś/łaś na bootcampie, zrobiłeś/łaś kurs online. To nieistotne, dla każdego droga jest inna. Ale co dalej? Jak zacząć, gdzie iść, jak dobrze wypaść na rozmowie, co mówić, czego nie mówić, jak się ubrać, czego nie wkładać, CV kolorowe czy minimalizm? 😱😱😱 Czujesz jak to wszystko 🤯 eksploduje w Twojej głowie? Oj byczq, ktoś tu zapomniał o umiejętnościach miękkich i rozwoju osobistym. Nic straconego, wszystko jest do nadrobienia, trzeba tylko 🔥 zapierdalać.

SIEMAAANKO witam w moim komputerze, podaję teraz przepis jak w kliku prostych krokach zacząć pierwszą pracę w IT i zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe nigdzie jeszcze nie pracując. PS. 🔥 ZAPIERDALAJ!!!

  • Zrób listę firm w których potencjalnie chciałbyś/chciałabyś pracować.
  • Posortuj tę listę (a wiecie jaki algorytm sortowania, najczęściej implementują MADKI? Sortowanie BOMBELKOWE XD) od miejsca w którym chciałbyś/chciałabyś pracować najmniej do tego które jest spełnieniem Twoich marzeń.
  • Umawiaj rozmowy jedna po drugiej zgodnie z posortowaną kolejnością.
  • Idź na pierwszą rozmowę, potem na drugą, ale z poprzedniej rozmowy (n-1) wyciągnij dla siebie naukę, co było dobrze, co poszło źle, popraw to na kolejnej rozmowie, idź na trzecią, wyciągnij z niej wnioski i idź na kolejną.
  • Z każdą kolejną rozmową zdobywasz opanowanie, spokój i doświadczenie. Wiesz coraz więcej, trudniej Cię zaskoczyć. Stajesz się lepszym kandydatem/tką.
  • Nie obawiaj się porażki. Nie wstydź się nie wiedzieć. Na początku wcale nie będzie łatwo. Ale przecież BOMBELKOWO posortowałeś/łaś i najpierw idziesz tam gdzie nie chcesz pracować, więc nic nie stracisz a może zyskasz? Zawsze może się okazać, że pójdzie Ci dobrze a dodatkowo jest to zajebiste miejsce?
  • Koniec, w którymś momencie zaskoczy. Upór, wytrwałość i ciągły samorozwój. BUUM, i już jesteś na drodze do 15K bo 🔥 zapaierdalasz!

“Chyba Prezesa p0j3b40!” odpowiecie. Na juniora chcą 5 lat doświadczenia, nawet na rozmowę mnie nie wezmą. A wtedy ja wam mówię: Bądźcie uparci i jak wyprowadzą Was drzwiami to wchodźcie oknem. Nie zmarnujcie żadnej okazji.

Ciekawą okazją do takiego testowania siebie jaki i pracodawców są targi pracy IT – Future3. Wszystko online, czyli nawet nie musisz zakładać spodni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

25-26 maja 2021

👉Aktualne oferty z branży IT
👉Własny profil zawodowy
👉E-warsztaty i webinary
👉Spotkania online 1:1
👉 Wirtualne stoiska
👉 Eksperckie prelekcje

Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz. Aplikuj o pracę przed lustrem, na spacerze, ze znajomymi. Ulepszaj i udoskonalaj, po kilku iteracjach, żadna rozmowa rekrutacyjna nie będzie już taka straszna i w końcu otrzymasz pierwszą wymarzoną pracę. Pamiętaj też, że zawsze warto szukać programów stażowych a jeśli firmy ich aktualnie nie prowadzą to można im takowe proponować. Powodzenia.

PS. 🔥 Zapierdalaj!!!

🍊 tekst zawierał lokowanie produktu